Polskie prawo budowlane wymaga, aby każdy budynek wyposażony był w instalację odprowadzającą zanieczyszczone powietrze, a zatem powinien mieć zapewniony odpowiedni wywiew, nawiew i przepływ powietrza. Do najprostszych systemów mogą zaliczać się nawet uchylane okna, jednak w łazienkach i kuchniach to za mało - konieczny jest sprawny ciąg wentylacyjny, który służy przede wszystkim bezpieczeństwu i zdrowiu ludzi, ale i dobremu funkcjonowaniu całego budynku.
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Biorąc pod uwagę stale rosnące ceny energii i kryzys energetyczny, z jakim przyszło się nam mierzyć, coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe działania, mające dogrzać dom przed nadchodzącą zimą, a co za tym idzie, zmniejszyć wydatki na ogrzewanie. Uciekające przez ściany czy nieszczelne okna ciepło oraz wdzierający się do wnętrza domu chłód są odczuwalne przede wszystkim w trakcie płacenia rachunków. Wychodzimy z założenia, że lepiej spożytkować te pieniądze na docieplenie domu raz a dobrze, niż comiesięczne “spalanie ich w piecu”.
Ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja to istotne zagadnienia, jeśli chodzi o montaż specjalistycznych urządzeń w określonych obiektach. Warto więc mieć świadomość tego, jak wygląda kwestia instalacji HVAC w budynkach zabytkowych i reprezentacyjnych podczas ich modernizacji. Mogą one bowiem podnieść komfort przebywania w obiekcie, jednak istotne jest także, aby nie naruszyły estetyki technicznym wyglądem. Zapraszamy więc do przeczytania tekstu na temat montażu ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji w tego rodzaju obiektach.
Mniej więcej od 2020 roku można było zaobserwować trend wzrostowy dotyczący kosztów związanych z zakupem różnego rodzaju materiałów budowlanych. Obecnie ceny te w pewnym stopniu spadają. Czy tendencja ta jest jednakowa w każdym aspekcie? W jaki sposób wpływa na branżę? Informacje na temat można znaleźć w artykule, zapraszamy więc do przeczytania.
Osiągnięcie efektywności energetycznej budynków użytkowych stało się obecnie celem samym w sobie, a na sukces w tym zakresie składa się wiele czynników. Jednym z nich jest stworzenie zgodnej z Warunkami Technicznymi izolacji cieplnej rur oraz przewodów tworzących instalację grzewczą oraz chłodniczą.
Osiągnięcie optymalnej efektywności energetycznej to dziś priorytet, a nacisk na tę kwestię kładzie przede wszystkim Unia Europejska, która swoimi dyrektywami wymusza zmiany w przepisach budowlanych obowiązujących w poszczególnych krajach. I choć jest to dodatkowa inwestycja, to liczne zalety izolacji technicznych w pełni rekompensują poniesione na ten cel wydatki.
Zgodnie z obowiązującymi obecnie normami budowlanymi, instalacje sanitarne w obrębie obiektów mieszkalnych muszą być projektowane i wykonywane z zastosowaniem izolacji termicznych oraz akustycznych. Stosowanie takich rozwiązań znajduje uzasadnienie zarówno ze względów ekonomicznych, jak i z uwagi na komfort użytkowania budynków.
Długotrwałe okresy bez opadów atmosferycznych i związane z tym problemy dotykają coraz więcej gospodarstw domowych, dlatego nie jest zaskoczeniem, że obecnie poszukuje się rozwiązań pozwalających na łagodzenie niekorzystnych skutków suszy, a za jedną ze skuteczniejszych metod uważa się efektywne zagospodarowanie wody deszczowej.
Polietylenowe, poliuretanowe, ze styropianu, kauczuku lub wełny mineralnej – różnorodność dostępnych na rynku izolacji technicznych z pewnością może przyprawić o zawrót głowy. Decydując się na zakup warto więc bliżej poznać właściwości poszczególnych materiałów i wybrać otuliny do rur, które najlepiej sprawdzą się w konkretnym zastosowaniu.
Wytrzymałe, uniwersalne i produkowane zgodnie z normą PN-EN 1917. Studnie kanalizacyjne EKO to pierwszej klasy prefabrykaty betonowe powszechnie wykorzystywane do budowy podziemnych instalacji wodno-ściekowych. Pozwalają na stworzenie bezpiecznej i wydajnej infrastruktury, która przez długie lata perfekcyjnie będzie spełniała swoje zadanie.
Nieustannie rosnące ceny gazu, węgla oraz energii elektrycznej to wyższe koszty ogrzewania budynków. Z tego powodu coraz chętniej sięga się po różnego typu rozwiązania z zakresu termoizolacji. Pomagają one w zaoszczędzeniu pieniędzy w tym obszarze, a jednym z powszechniejszych i bardzo skutecznych sposobów na zminimalizowanie strat ciepła jest izolacja termiczna rur centralnego ogrzewania obecnie wymagana przepisami budowlanymi.
Obecnie obowiązujące regulacje prawne w zakresie ochrony środowiska i wód (Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 lipca 2019 r.) wskazują, że w odprowadzanych ściekach zawartość substancji ropopochodnych nie może przekroczyć 15 mg/l. To zaś oznacza, że aby spełnić te wymagania, wszystkie myjnie samochodowe oprócz parowych muszą być wyposażone w separatory oddzielające szkodliwe związki od wody opadowej i procesowej. Urządzenia te w kilku etapach usuwają zanieczyszczenia stałe (np. drobiny żwiru) oraz odfiltrowują substancje ropopochodne.
Aktualnie obowiązujące rekomendacje w zakresie projektowania i zbrojenia sieci wodno-kanalizacyjnej to przede wszystkim nacisk na ergonomię stosowanych rozwiązań oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracowników firm eksploatacyjnych w przypadku konieczności przeprowadzenia prac w obrębie infrastruktury.
Problemy związane z efektywną i przyjazną dla środowiska naturalnego gospodarką ściekami dotyczą zarówno regionów zindustrializowanych, jak i tych o mniejszym zagęszczeniu zabudowy. Nie dziwi więc fakt, że przedsiębiorstwa powiązane z tym sektorem nieustannie poszukują innowacyjnych rozwiązań pozwalających na skuteczniejsze i wydajniejsze oczyszczanie ścieków. Szczególnie, że jest to obszar, w którym należy liczyć się z przepisami prawa oraz rekomendacjami norm technicznych.
W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów wydłużamy godziny otwarcia. Już od najbliższego poniedziałku zrobią Państwo zakupu w godz. 7:00-15:30. Zapraszamy!